A. 28-30 Sep. 6-8 Sep. 11-13 Sep. 18-20 Sep. 25-27 Oct. 2-4 Oct. 9-11 Oct. 16-18
Oct. 23-25 O.30-N.1 Nov. 6-8 Nov. 13-15 Nov. 20-22 Nov. 27-29 Dec. 4-6 Dec.11-13

Nov. 20-22, 2008

Saturday Scores - area round of playoffs (Nov. 22)

Abilene Cooper 56, EP Del Valle 10

Abilene Wylie 28, Seminole 16

Altair Rice 31, Navarro 21

Arlington 28, Odessa 27

Arlington Bowie 56, Midland 35

Austin Westlake 42, SA Stevens 7

Beaumont Central 24, Lockhart 21

Bellville 35, La Vernia 16

Bridgeport 41, Llano 27

Cedar Hill 31, Southlake Carroll 18

China Spring 17, Burkburnett 3

Cisco 43, Bangs 19

Cypress Ridge 42, Lufkin 32

Dallas Skyline 51, DeSoto 26

Dickinson 18, Beaumont West Brook 17

El Campo 28, Houston Yates 6

EP Parkland 49, San Angelo Lake View 41

Euless Trinity 42, Plano 35

Friendswood 40, Westbury 12

Ganado 21, Chilton 6

Garland 13, Tyler Lee 10

George West 44, Hitchcock 41

Harlingen 35, Laredo United 7

Iraan 37, New Deal 7

Junction 51, La Villa 12

Katy Taylor 17, Houston Lamar 13

Klein Oak 49, Cypress Creek 21

La Porte 49, Clear Brook 27

Lefors 80, Benjamin 34

Liberty Hill 31, Vernon 7

Los Fresnos 59, McAllen Memorial 15

Magnolia 34, Nederland 27

Mart 28, Hull-Daisetta 0

Mission Sharyland 28, PSJA 13

New Waverly 37, Hardin 8

Richardson Lake Highlands 28, Tyler 27

Rosenberg Terry 38, Houston Sharpstown 6

SA Reagan 31, SA Warren 21

SA Southwest 41, PSJA North 21

Smithson Valley 38, Helotes O'Connor 14

Vanderbilt Industrial 36, Three Rivers 6

Waco Midway 35, Texas High 10

Waco LaVega 56, Tyler Chapel Hill 8

Wolfforth Frenship 48, Canutillo 7

Wylie 31, Lewisville Hebron 28, OT

Friday Scores - area round of playoffs (Nov. 21)

Canadian 55, Wellington 20

Stanton 35, Morton 21

Region II

Regional

Seymour 31, Stamford 7

Region III

Regional

Alto 41, Hawkins 14

Region IV

Regional

Shiner 33, Goldthwaite 7

CLASS 1A Division II

Region I

Area

Stratford 41, Nazareth 7

Sundown 28, Ralls 0

Sunray 23, Clarendon 7

Region II

Area

Albany 20, Windthorst 16

Archer City 38, Roscoe 27

Gorman 27, Muenster 19

Lindsay 38, Perrin-Whitt 10

Region III

Area

Bremond 49, West Hardin 8

Cayuga 33, Simms Bowie 19

Normangee 32, Evadale 6

Region IV

Area

Burton 41, Bosqueville 27

Falls City 34, La Pryor 21

Mason 41, Bruni 26

CLASS 2A Division I

Region I

Regional

Clyde 35, Tuscola Jim Ned 0

Muleshoe 28, Littlefield 10

Region II

Regional

Pilot Point 15, Gunter 13

Winnsboro 27, Troy 9

Region III

Regional

Arp 21, Jefferson 7

CLASS 2A Division II

Brady 21, Merkel 7

Caddo Mills 37, McGregor 17

Gainesville Callisburg 42, De Kalb 21

Grandview 62, Lone Oak 32

Idalou 47, Friona 6

Lubbock Roosevelt 21, Childress 20

Pottsboro 29, Omaha Pewitt 15

Region III

Area

Daingerfield 43, West Rusk 7

Franklin 21, Hughes Springs 20

Newton 54, East Chambers 14

Region IV

Area

Blanco 28, Hallettsville 9

East Bernard 42, Karnes City 0

Refugio 44, Dilley 14

CLASS 3A Division I

Region II

Regional

Prosper 29, Alvarado 14

Van 35, Pittsburg 14

Region III

Regional

Navasota 48, Silsbee 33

Region IV

Regional

Cuero 56, Sealy 24

CLASS 3A Division II

Region I

Area

Monahans 28, Snyder 26

Region II

Area

Celina 54, Kennedale 21

Kaufman 21, Argyle 16

New Boston 41, Nevada Community 7

Texarkana Pleasant Grove 37, Kemp 13

Region III

Area

Carthage 49, Lorena 14

Gilmer 50, Mexia 36

Rockdale 17, Cleveland 8

West Orange-Stark 37, Caldwell 7

Region IV

Area

Giddings 28, Yoakum 0

Rio Hondo 48, Devine 43

Sinton 49, Pearsall 14

CLASS 4A Division I

Region I

Area

Denton Guyer 44, Arlington Seguin 0

Denton Ryan 49, Mansfield Timberview 14

Region II

Area

Dallas Carter 62, Richardson Pearce 28

Dallas Highland Park 24, Dallas Kimball 7

Longview 49, Lancaster 22

Region III

Area

Angleton 55, Houston Davis 19

Region IV

Area

Alice 27, CC Ray 17

Gregory-Portland 28, CC Flour Bluff 15

Killeen 19, SA Alamo Heights 16

Lake Travis 38, Schertz Steele 21

CLASS 4A Division II

Region I

Area

Big Spring 47, EP Riverside 6

Everman 24, Aledo 7

Stephenville 31, WF Rider 6

Region II

Area

Denison 42, Dallas Lincoln 13

Ennis 42, Kilgore 14

Sulphur Springs 35, Waxahachie 21

Region III

Area

Brenham 31, Crosby 24

Dayton 42, Elgin 14

Region IV

Area

Beeville Jones 30, CC Calallen 28

Kerrville Tivy 14, Dripping Springs 6

Pflugerville Hendrickson 13, Schertz Clemens 9

Port Lavaca Calhoun 48, Edcouch-Elsa 28

CLASS 5A Division I

Region I

Area

Odessa Permian 56, Burleson 21

Region II

Cypress Woods 22, Klein Forest 15

Round Rock Stony Point 21, The Woodlands 7

Region III

Fort Bend Hightower 28, Galena Park North Shore 21

Katy Cinco Ranch 62, Aldine Eisenhower 21

Pearland 34, Houston Clear Lake 28

Region IV

SA Clark 28, SA Madison 21

CLASS 5A Division II

Region I

Area

Mansfield 31, EP Montwood 21

Region II

Area

Copperas Cove 16, Garland Naaman Forest 9

Region III

Area

Houston Madison 35, Houston Strake Jesuit 23

Katy 51, Humble 10

SIX-MAN Division I

Region I

Regional

Follett 56, Ropes 30

Meadow 97, Turkey Valley 60

Region II

Regional

Fort Davis 64, Vernon Northside 42

Garden City 70, Throckmorton 66

Region IV

Regional

Abbott 56, Lometa 22

Calvert 56, Milford 8

SIX-MAN Division II

Region I

Regional

Silverton 60, Jayton 21

Region II

Regional

Borden County 64, Sanderson 18

Sierra Blanca 66, Ackerly Sands 44

Region III

Regional

Woodson 71, Ladonia Fannindel 27

Region IV

Regional

Star 101, Leverett's Chapel 56

Walnut Springs 48, Sidney 42


Thursday Scores - area round of playoffs (Nov. 20)

Gordon 66, Greenville Phoenix 0

La Feria 31, Bandera 14

Maud 26, Grapeland 7

Quinlan Boles 31, De Leon 3

Roscoe Highland 78, Gold-Burg 0

Strawn 60, Saint Jo 8

Sweetwater 28, Midland Greenwood 14

Two-Minute Warning

GoFridayNight Team Pages