A.30-S.1 S.6-8 S. 13-15 S. 20-22 S. 27-29 O. 4-6 O. 11-13 O. 18-20
O. 25-27 N. 1-3 N. 8-10 N. 15-17 N. 22-24 N.29-D.1 D. 6-8 D.13-15

Dec. 6-8, 2007

  • Week Four's Statewide Playoff Scores

CLASS 5A

DIVISION I (quarterfinals)

   Region I

Euless Trinity 21, Arlington Bowie 14

   Region II

Plano 41, Dallas Skyline 20

   Region III

Galena Park North Shore 33, Fort Bend Hightower 9

   Region IV

Converse Judson 42, SA Reagan 21

DIVISION II (quarterfinals)

   Region I

Abilene 20, Lewisville Hebron 10

   Region II

Pflugerville 35, Longview 14

   Region III

Katy 42, Fort Bend Clements 0

   Region IV

SA Madison 38, Smithson Valley 35 (OT)

CLASS 4A

DIVISION I (semifinals)

   Region I and II

Copperas Cove 15, Aledo 9

   Region III and IV

Rosenberg Lamar 33, New Braunfels 27

DIVISION II (quarterfinals)

   Region I

Everman 21, WF Rider 19

   Region II

Dallas Highland Park 49, West Mesquite 6

   Region III

Dayton 28, Waller 21

   Region IV

Lake Travis 57, Beeville 43

CLASS 3A

DIVISION I (semifinals)

   Region I and II

Gilmer 28, Abilene Wylie 21

   Region III and IV

Liberty Hill 49, Pleasanton 7

DIVISION II (quarterfinals)

   Region I

Snyder 36, Vernon 21

   Region II

Celina 70, Glen Rose 21

   Region III

China Spring 31, Waco LaVega 28

   Region IV

Cuero 42, Palacios 14

CLASS 2A

DIVISION I (semifinals)

   Region I and II

Farmersville 30, Early 20

   Region III and IV

Tatum 41, Salado 31

DIVISION II (quarterfinals)

   Region I

Canadian 21, Idalou 18

   Region II

Cisco 46, Boyd 23

   Region III

Elysian Fields 19, Arp 13

   Region IV

Altair Rice 7, Refugio 6

CLASS 1A

DIVISION I (semifinals)

   Region I and II

Seymour 41, Sunray 15

   Region III and IV

Alto 35, Granger 9

DIVISION II (quarterfinals)

   Region I

Sundown 50, Nazareth 21

   Region II

Munday 17, Windthorst 16

   Region III

Maud 36, Tenaha 7

   Region IV

Bremond 21, Harper 18

SIX MAN

DIVISION I (semifinals)

   Region I and II

Rule 86, Rankin 60

   Region III and IV

Richland Springs 70, Trinidad 22

DIVISION II (semifinals)

   Region I and II

Matador Motley County 64, Jayton 16

   Region III and IV

Woodson 102, Gustine 64

Two-Minute Warning

GoFridayNight Team Pages